תוכנית הענק של עיריית נשר: קרקע מאושרת לבנייה החל מ-169,000 ₪ בלבד, תוכנית התחדשות חסרת תקדים להקמת מעונות סטודנטים ופארק הייטק מהמתקדמים בישראל.

צפי הגדלת זכויות במאות אחוזים, פוטנציאל רווח של עשרות אחוזים בשנה, בתקופה משוערת של בין 2 ל-3 שנים בלבד

הדמיה של אזור מחצבת 4.5, הפורטק / צילום: עיריית נשר, יח”צ

מחצבת נשר נחשבת לאחד הסמלים הידועים ביותר באזור חיפה. במשך 80 שנה היא שימשה את מפעל נשר, ובאמצעותה ייצרו מלט עבור סלילת כבישים והקמת בתי מגורים בכל רחבי הארץ. בימים אלה ממש, עלתה המחצבה לכותרת על רקע שיווק פרויקט המתחם החדש השוכן בסמוך אליה, המסתמן כפארק ההייטק החדש הממוקם במרכז של הצפון.

למעשה, מדובר בעתודות קרקע המיועדות לבנייה של 400,000 מ”ר של פארק ההייטק, העונה לשם 4TECH, אשר יכלול מעונות סטודנטים, חנויות, מסחר ושירותים עסקיים, אולמות תצוגה, תעשיות עתירות ידע (שאינן מזהמות!), מחקר שירותי בריאות, ועוד… לרווחת המבקרים והעובדים במתחם ההייטק היוקרתי, יוקמו 5 חניונים ציבוריים פתוחים, וכן פארק 4ECO שימוקם על צלע ההר בעלות של כ-10 מיליון ש”ח.

העיירה, שכבר סיימה לפתח את תשתיות המתחם בעלות של כ-30 מיליון ש”ח, מקדמת את התהליך כל העת ופועלת להיטלי הארנונה המוזלים ביותר. הקרקע כבר מאושרת לבנייה, ולדעת המומחים, בתוך כשנה כבר צפויים לעמוד המנופים הראשונים שיהפכו את החלום למציאות.

אחד היתרונות המובילים של מתחם ה-4TECH, מלבד לעובדה כי יאפשר למגוון רחב של עסקים להצטרף לשורותיו, הוא המיקום האסטרטגי שלו: במרכז של הצפון. בלב המטרופולין החיפאי, כ-3 דקות נסיעה בלבד ממנהרות הכרמל וממרכזית המפרץ, בסמיכות לכביש 6, ובקישור ישיר לטכניון, עתיד להיבנות המתחם המבוקש.

מתעניינים בפרויקט? הירשמו לתיאום פגישה!

  כמו כן, בסמוך למתחם ישנה תחנה של הרכבל המקשר בין 3 תחנות נוסעים: מרכזית המפרץ, הטכניון ואוניברסיטת חיפה, לצד נגישות ישירה לתחנת המטרונית הפעילה לאורך כל שעות היממה ובמשך כל השבוע. לא זאת בלבד, שכן המתחם עתיד להיות מקושר לגשר עם זכות מעבר ציבורית, אשר יחבר באופן ישיר את מתחם ה-4TECH ישירות לטכניון ולתחנת הרכבל.

  הודות לעובדה כי מועצת העירייה אישרה את פתיחת העסקים במתחם לאורך כל היום, למגוון רחב של לעסקים יזדמנו אפשרויות רבות הכוללות גם את עולם התרבות וחיי הלילה עבור צעירי האזור.

  חשוב לציין כי ע”פ ההערכות, התב”ע במקום צפויה לגדול במאות אחוזים. מדובר בפרויקט השבחת קרקע ייחודי, ההשקעה צפויה להניב תשואה משוערת של עשרות אחוזים בשנה בתקופה משוערת של בין 2 ל- 3 שנים בלבד. הפרויקט מהווה כרטיס כניסה למשקיעים חדשים אשר יכולים לקחת חלק בעולם ההשקעות עם סכום נמוך, יחסית, של 169,000 ₪ ומחפשים עסקה בטוחה וקצרת טווח.

  התכנית היא “להגדיל זכויות בנייה במאות אחוזים ובכך למעשה להשביח את הקרקע” מתארים בחברת בריטניה ישראל.

  לא בכדי ההתעניינות במתחם ההייטק החדש שוברת שיאים בימים האחרונים, שכן מדובר באזור עסקים שכבר מספר חברות מובילות פועלת בו. בנוסף, הנגישות המרבית לצירים המרכזיים ובתוכם כביש 6 ו-4, הארנונה השנתית בעלות המזערית של 70 ש”ח עבור מטר (ממתין לאישור משרד האוצר) – הם רק חלק מהסיבות שמסבירות את הביקוש הגובר.

  מתעניינים בפרויקט? הירשמו לתיאום פגישה!