חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה: “פארק העסקים של רעננה יאושר בתוך שנה”

שוברים את השוק! זכות למשרד במתחם היוקרתי ברעננה לבעלי הון של 175,000 ₪ בלבד

הסרטון באדיבות כלכליסט – זירת הנדל”ן

תוכנית הענק שעיריית רעננה יוזמת ומתכננת: על עתודת הקרקע המערבית האחרונה של רעננה ייבנה רובע עסקים ומגורים חדשני. אלפי מ”ר של משרדים יימכרו לבעלי הון עצמי של 175,000 ₪  בלבד

לאחר שאושרה תכנית רע 2020 המוסיפה לעיר שטחי מסחר, תעסוקה ומתחם משרדים יוקרתי לצד שכונת מגורי היוקרה ולאחר שהחל פיתוח שכונת רע 2012 ברור שהזדמנויות נדל"ן טובות הפכו לנדירות מאוד ברעננה, העיר המשמעותית בשרון, ברור אם כן מדוע נוצר ביקוש אדיר לקרקעות במתחם מערב רעננה. ניתוח העסקאות האחרונות במתחם מעיד על צפי תשואה של כ-10-12% בשנה (עם השלמת הבניה) ועליית ערך הקרקעות בקרוב ל 100% מעתה ועד תחילת עבודות הפיתוח המתחם. התב"ע מאושרת, לאחר התנגדויות אך טרם עדכון טבלאות ומתן תוקף ולכן הקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית. למשקיעי הנדל"ן הסולידיים ברור שזה הרגע המושלם לרכוש יחידות הקרקע עם הון עצמי של כ-₪175,000 בלבד לפני קפיצת המחירים  הבלתי נמנעת.

מדובר כאמור במתחם משרדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, פיתוח סביבתי לצד מסעדות, בתי קפה ושכונת יוקרה: אישור תכנית המתאר ברעננה ע”י העירייה ושינוי הייעוד מקרקע חקלאית יצר ביקוש טבעי וגדול לקרקעות במתחם, בו צפוי להיבנות בין היתר פארק העסקים.

המתחם יענה על הצורך ביחידות משרדים חדישות לבעלי העסקים הקטנים וגם על הצורך הטבעי בשטחי תעסוקה לצד שכונת מגורים בת כ 3,000 יחידות דיור.

אלמנט חשוב נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו הוא הנגישות לנתיבי התחבורה המרכזיים דרך כביש 531 הסמוך וכמובן תחנת הרכבת רעננה מערב הממוקמת בתוך המתחם וכבר פעילה מזה מספר שנים.

היתרון המשמעותי ביותר במתחם זה הוא המטרו. אישור תוכנית תת"ל 101ב' לסלילת קו המטרו בשרון וגוש דן יהווה קפיצת מדרגה משמעותית במתן זכויות הבניה. עצה לנו, אם עדיין אין לכם קרקע במתחם הזה, לכו והשיגו שם דריסת רגל.

מראיון שנערך עם חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, בעיתון “כלכליסט”, ניכר כי העירייה פועלת ומקדמת את הקמת פארק העסקים שעתיד להוות את אחד העוגנים הכלכליים החזקים ביותר של העיר. מדבריו עולה כי “ישנם חיים לאחר הקורונה, העולם לא נפסק. אנשים יחזרו לעבוד באותם המשרדים, ובאשר לפארק העסקים- יש בו את כל היסודות כדי להיות אחד ממתחמי ההייטק היפים ביותר במדינת ישראל”.

*הקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית

מתעניינים ברכישת קרקע בפרויקט המשרדים? הירשמו למידע:

    לשאלה האם המתחם צפוי להיות מאושר השנה (2020), השיב “אני לא מוותר, אני מסתכל קדימה. השנה הנוכחית מסתיימת בעוד כחודשיים, אני מאמין שהטווח של שנה הוא בר ביצוע”.(דהיינו סוף 2021) באשר לפיתוח הסביבה בעיר, משיב ברוידא כי העירייה נאבקת שיהיו מספיק תחנות רכבת בעיר, נסללים שבילי אופניים לרווחת התושבים והעובדים, התשתיות מסביב מביאות לכך שהיזמים באים לרעננה ומבינים את הפוטנציאל.

    ערכן של הקרקעות צפוי לעלות בעשרות אחוזים עם מתן תוקף של התכנית ובטח ככל ויתבהר מה תהייה השפעת המטרו על זכויות הבניה בנקודות hub כדוגמת זו במערב רעננה. ברמות השקעה שמתחת ל 200,000 ₪ אין ספק שמתחם מערב רעננה צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלכם.

    *הקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית

    מתעניינים ברכישת קרקע בפרויקט המשרדים? הירשמו למידע: